Nowe wytyczne resuscytacji 2010 po polsku

24 maja 2011, Edukacja oraz Ratownictwo, Komentarze (0)

Polska Rada Resuscytacji zakończyła nareszcie proces tłumaczenia nowych wytycznych resuscytacji na język polski. Wytyczne w wersji elektronicznej są już gotowe do ściągnięcia, a linki do nich znajdziecie poniżej.

Wersja książkowa Wytycznych 2010 po polsku zostanie w pierwszej kolejności wysłana do osób, które złożyły na nie zamówienie online. Papierową wersję otrzymają również uczestnicy V Międzynarodowego Kongresu Polskiej Rady Resuscytacji, który odbędzie się w Krakowie w dniach 8 – 10 czerwca br.

Wytyczne resuscytacji 2010 – wersja polska

Stopka Redakcyjna

Przedmowa

Rozdział 1 – Podsumowanie Komitetu Wykonawczego ERC

Rozdział 2 – Podstawowe zabiegi resuscytacyjne u osób dorosłych oraz zastosowanie automatycznych defibrylatorów zewnętrznych (AED)

Rozdział 3 – Elektroterapia: automatyczne defibrylatory zewnętrzne, defibrylacja, kardiowersja i stymulacja

Rozdział 4 – Zaawansowane zabiegi resuscytacyjne u osób dorosłych

Rozdział 5 – Wstępne postępowanie w ostrych zespołach wieńcowych

Rozdział 6 – Zaawansowane zabiegi resuscytacyjne u dzieci

Rozdział 7 – Resuscytacja noworodków bezpośrednio po urodzeniu

Rozdział 8 – Zatrzymanie krążenia – postępowanie w sytuacjach szczególnych: zaburzenia elektrolitowe, zatrucia, tonięcie, przypadkowa hipotermia, hipertermia, astma, anafilaksja, zabiegi kardiochirurgiczne, urazy, ciąża, porażenie prądem

Rozdział 9 – Zasady nauczania resuscytacji

Rozdział 10 – Etyka resuscytacji oraz problemy końca życia

Wykaz skrótów

Wersję książkową nowych wytycznych Polskiej Rady Resuscytacji możecie zamówić tutaj. Miłej lektury :-)!Wyświetlenia: 55 426

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: