Masaż serca – jak wykonać go w prawidłowy sposób?

28 listopada 2013, Edukacja oraz Pierwsza pomoc oraz Ratownictwo, 15 komentarzy

Prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej świadkom nagłego zatrzymania krążenia może przysporzyć wielu emocji i stresu. Dla większości osób pracujących w branży ratowniczej jest to jednak normalna czynność zawodowa, tak jak dla baristy przygotowanie pysznej i aromatycznej kawy. I nieważne, gdzie kto pracuje – do swoich obowiązków zawsze powinno się podchodzić z pełnym profesjonalizmem.

Resuscytacja, reanimacja – te określenia stosujemy zamiennie. Często słyszę również wiele o masażu serca. Dzisiaj postanowiłem więc wypowiedzieć się na temat tegoż masażu serca w innej formie: specjalnie dla wszystkich zainteresowanych ratownictwem przygotowałem krótki film instruktażowy, do obejrzenia którego serdecznie zapraszam :-).

I podsumowując krótko: pomasować można sobie łydkę albo udo, kiedy złapie nas skurcz, a najlepiej plecy swojej dziewczynie :-). A klatkę piersiową w trakcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej uciskamy, uciskamy mocno i szybko, na 5-6 cm głębokości w tempie 100-120/min.

Dziękuję za uwagę!Wyświetlenia: 28 932

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie ponad 200 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa a dwa razy w miesiącu informację o nowych wpisach na blogu. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: