Masaż serca – jak wykonać go w prawidłowy sposób?

28 listopada 2013, Edukacja oraz Pierwsza pomoc oraz Ratownictwo, 15 komentarzy

Prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej świadkom nagłego zatrzymania krążenia może przysporzyć wielu emocji i stresu. Dla większości osób pracujących w branży ratowniczej jest to jednak normalna czynność zawodowa, tak jak dla baristy przygotowanie pysznej i aromatycznej kawy. I nieważne, gdzie kto pracuje – do swoich obowiązków zawsze powinno się podchodzić z pełnym profesjonalizmem.

Resuscytacja, reanimacja – te określenia stosujemy zamiennie. Często słyszę również wiele o masażu serca. Dzisiaj postanowiłem więc wypowiedzieć się na temat tegoż masażu serca w innej formie: specjalnie dla wszystkich zainteresowanych ratownictwem przygotowałem krótki film instruktażowy, do obejrzenia którego serdecznie zapraszam :-).

I podsumowując krótko: pomasować można sobie łydkę albo udo, kiedy złapie nas skurcz, a najlepiej plecy swojej dziewczynie :-). A klatkę piersiową w trakcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej uciskamy, uciskamy mocno i szybko, na 5-6 cm głębokości w tempie 100-120/min.

Dziękuję za uwagę!Wyświetlenia: 31 484

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: