List otwarty z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego

14 października 2008, Wydarzenia, Komentarze (1)

13 października po raz trzeci obchodzimy w Polsce Dzień Ratownictwa Medycznego ustanowiony w 2006 roku. Choć jest to święto młode, to już na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości obchodzonych przez pracowników ochrony zdrowia. Jest to Dzień uroczysty i wyjątkowy dla niezmiernie ważnej grupy zawodowej, jaką stanowią ratownicy medyczni, których codziennym powołaniem jest niesienie pomocy w stanach nagłego zagrożenia życia i zdrowia człowieka.

Również dla mnie jest to Dzień szczególny, w którym mam zaszczyt skierować do wszystkich osób uprawiających tą wyjątkową profesję najszczersze wyrazy uznania dla waszej trudnej i pełnej poświęcenia pracy. Pracy, która jak żadna inna wymaga połączenia profesjonalizmu z wyjątkowymi predyspozycjami psychicznymi, ale także odpowiedniej postawy moralnej koniecznej przy wykonywaniu tak bardzo odpowiedzialnego zawodu.

W tym uroczystym Dniu składam wszystkim ratownikom medycznym serdeczne podziękowanie za trud codziennych obowiązków wykonywanych często w wyjątkowo ciężkich warunkach, a także za pełne poświęcenia niesienie pomocy potrzebującym.

Życzę Państwu wszelkiej pomyślności zarówno w życiu osobistym, jak również w trudnej pracy zawodowej.

/-/ Ewa Kopacz

źródło: www.mz.gov.plWyświetlenia: 1 098

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie ponad 200 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa a dwa razy w miesiącu informację o nowych wpisach na blogu. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: