List otwarty z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego

14 października 2008, Wydarzenia, Komentarze (1)

13 października po raz trzeci obchodzimy w Polsce Dzień Ratownictwa Medycznego ustanowiony w 2006 roku. Choć jest to święto młode, to już na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości obchodzonych przez pracowników ochrony zdrowia. Jest to Dzień uroczysty i wyjątkowy dla niezmiernie ważnej grupy zawodowej, jaką stanowią ratownicy medyczni, których codziennym powołaniem jest niesienie pomocy w stanach nagłego zagrożenia życia i zdrowia człowieka.

Również dla mnie jest to Dzień szczególny, w którym mam zaszczyt skierować do wszystkich osób uprawiających tą wyjątkową profesję najszczersze wyrazy uznania dla waszej trudnej i pełnej poświęcenia pracy. Pracy, która jak żadna inna wymaga połączenia profesjonalizmu z wyjątkowymi predyspozycjami psychicznymi, ale także odpowiedniej postawy moralnej koniecznej przy wykonywaniu tak bardzo odpowiedzialnego zawodu.

W tym uroczystym Dniu składam wszystkim ratownikom medycznym serdeczne podziękowanie za trud codziennych obowiązków wykonywanych często w wyjątkowo ciężkich warunkach, a także za pełne poświęcenia niesienie pomocy potrzebującym.

Życzę Państwu wszelkiej pomyślności zarówno w życiu osobistym, jak również w trudnej pracy zawodowej.

/-/ Ewa Kopacz

źródło: www.mz.gov.plWyświetlenia: 1 297

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: