Lifepak 15 – jest już w Polsce

14 stycznia 2010, Sprzęt ratowniczy, 4 komentarze


Defibrylator Lifepak 15 zapowiadałem na łamach bloga ratowniczy.net rok temu, kiedy nie został wprowadzony jeszcze na rynek. Teraz już oczywiście jest wykorzystywany w pracy ratowników, nie tylko na zachodzie ale i w Polsce. Jeden z pierwszych modeli 15-ki trafił wraz z nową karetką do SORu Wojewódzkiego Szpitala we Włocławku.

Wytrzymałość

Urządzenie posiada klasę bezpieczeństwa LIFEPAK TOUGH – działa nawet po upadku, uderzeniu, zamoczeniu i zabrudzeniu. Zalicza testy upadku z wysokości 76 cm równe upadkowi z noszy lub podczas przenoszenia. Klasa bezpieczeństwa IP 4,4 oznacza, że urządzenie może pracować podczas wichury, ulewy i w innych trudnych warunkach. Lifepak 15 posiada uchwyt absorbujący wstrząsy, ekran z podwójną warstwą ochronną, wytrzymujący uderzenia o klamki i uchwyty noszy oraz połączenia kabli, zapewniające nieprzerwany monitoring i terapię.

Innowacje kliniczne

1. Nowe warunki monitorowania – LIFEPAK 15 to jedyny monitor integrujący nieinwazyjny monitoring tlenku węgla, SpO2 i methemoglobiny (do wykrywania narażenia na działanie chemikaliów oraz niektórych leków).
2. Zaawansowana pomoc dla terapii pacjentów z OZW – łatwe uzyskanie badania 12 odprowadzeniowego EKG w połączeniu z internetową technologią zarządzania teletransmisjami LIFENET STEMI umożliwia automatyczne i jednoczesne przesyłanie najważniejszych danych o pacjencie w całym regionie.
3. Energia o największym potencjale wzrostowym – LIFEPAK 15 daje możliwość zwiększania impulsu energii do 360 J, zwłaszcza w trudniejszych przypadkach.
4. Sprawdzona pomoc dla ratowników – metronom RKO emituje słyszalny ton, nadający tempo uciskania klatki piersiowej i wentylacji.

Innowacje funkcjonalne

1. Ekran LCD z technologią SunVue™ – jednym przyciskiem umożliwia przełączenie z obrazu o pełnym zakresie kolorów na wysokokontrastowy tryb SunVue, zapewniający najlepszą możliwą widoczność w świetle słonecznym. Największy dostępny ekran (wielkość przekątnej 8,4 cala) oraz pełna paleta kolorów zapewniają maksymalną widoczność pod dowolnym kątem.
2. Najnowsza technologia baterii litowych – inteligentna technologia informuje, kiedy kończy się okres eksploatacji baterii, co pozwala racjonalnie zarządzać ich zasobami. Sprawne baterie zabezpieczają w energię na ponad 6 h nieprzerwanej pracy.
3. Lifepak 15 posiada również ergonomiczny uchwyt, większą tarczę ułatwiającą wybieranie cyfr oraz unowocześnioną, łatwą do czyszczenia klawiaturę.

Dodatkowymi zaletami Lifepaka 15 są:

  • kompatybilność ze wszystkimi wiodącymi systemami elektronicznej dokumentacji pacjenta
  • podobieństwo do poprzedniego modelu – Lifepaka 12 – pozwalające na obniżenie kosztów szkolenia personelu medycznego z obsługi urządzenia

Zarówno Lifepak 12 jak i Lifepak 15 umożliwiają transmitowanie badań EKG w systemie telemedycyny ratunkowej LIFENET.
Cena Lifepak’a 15 w wersji tzw. karetkowej waha się (w zależności od posiadanych funkcji monitoringu) od 44 tys. zł do 90 tys. zł netto.

Część z Was na pewno miała okazję spotkać się już z nową wersją Lifepak’a. Ciekawi mnie, jakie są Wasze odczucia w jego użytkowaniu? Czekam na opinie!

PS. Dla osób potrzebujących instrukcja obsługi w języku angielskim.

źródło: Marta Grabiec – PlanetPR, Physio-ControlWyświetlenia: 12 573

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: