Lifepak 15 – jest już w Polsce
Defibrylator Lifepak 15 zapowiadałem na łamach bloga ratowniczy.net rok temu, kiedy nie został wprowadzony jeszcze na rynek. Teraz już oczywiście jest wykorzystywany w pracy ratowników, nie tylko na zachodzie ale i w Polsce. Jeden z pierwszych modeli 15-ki trafił wraz z nową karetką do SORu Wojewódzkiego Szpitala we Włocławku.
Wytrzymałość
Urządzenie posiada klasę bezpieczeństwa LIFEPAK TOUGH – działa nawet po upadku, uderzeniu, zamoczeniu i zabrudzeniu. Zalicza testy upadku z wysokości 76 cm równe upadkowi z noszy lub podczas przenoszenia. Klasa bezpieczeństwa IP 4,4 oznacza, że urządzenie może pracować podczas wichury, ulewy i w innych trudnych warunkach. Lifepak 15 posiada uchwyt absorbujący wstrząsy, ekran z podwójną warstwą ochronną, wytrzymujący uderzenia o klamki i uchwyty noszy oraz połączenia kabli, zapewniające nieprzerwany monitoring i terapię.
Innowacje kliniczne
1. Nowe warunki monitorowania – LIFEPAK 15 to jedyny monitor integrujący nieinwazyjny monitoring tlenku węgla, SpO2 i methemoglobiny (do wykrywania narażenia na działanie chemikaliów oraz niektórych leków).
2. Zaawansowana pomoc dla terapii pacjentów z OZW – łatwe uzyskanie badania 12 odprowadzeniowego EKG w połączeniu z internetową technologią zarządzania teletransmisjami LIFENET STEMI umożliwia automatyczne i jednoczesne przesyłanie najważniejszych danych o pacjencie w całym regionie.
3. Energia o największym potencjale wzrostowym – LIFEPAK 15 daje możliwość zwiększania impulsu energii do 360 J, zwłaszcza w trudniejszych przypadkach.
4. Sprawdzona pomoc dla ratowników – metronom RKO emituje słyszalny ton, nadający tempo uciskania klatki piersiowej i wentylacji.
Innowacje funkcjonalne
1. Ekran LCD z technologią SunVue™ – jednym przyciskiem umożliwia przełączenie z obrazu o pełnym zakresie kolorów na wysokokontrastowy tryb SunVue, zapewniający najlepszą możliwą widoczność w świetle słonecznym. Największy dostępny ekran (wielkość przekątnej 8,4 cala) oraz pełna paleta kolorów zapewniają maksymalną widoczność pod dowolnym kątem.
2. Najnowsza technologia baterii litowych – inteligentna technologia informuje, kiedy kończy się okres eksploatacji baterii, co pozwala racjonalnie zarządzać ich zasobami. Sprawne baterie zabezpieczają w energię na ponad 6 h nieprzerwanej pracy.
3. Lifepak 15 posiada również ergonomiczny uchwyt, większą tarczę ułatwiającą wybieranie cyfr oraz unowocześnioną, łatwą do czyszczenia klawiaturę.
Dodatkowymi zaletami Lifepaka 15 są:
- kompatybilność ze wszystkimi wiodącymi systemami elektronicznej dokumentacji pacjenta
- podobieństwo do poprzedniego modelu – Lifepaka 12 – pozwalające na obniżenie kosztów szkolenia personelu medycznego z obsługi urządzenia
Zarówno Lifepak 12 jak i Lifepak 15 umożliwiają transmitowanie badań EKG w systemie telemedycyny ratunkowej LIFENET.
Cena Lifepak’a 15 w wersji tzw. karetkowej waha się (w zależności od posiadanych funkcji monitoringu) od 44 tys. zł do 90 tys. zł netto.
Część z Was na pewno miała okazję spotkać się już z nową wersją Lifepak’a. Ciekawi mnie, jakie są Wasze odczucia w jego użytkowaniu? Czekam na opinie!
PS. Dla osób potrzebujących instrukcja obsługi w języku angielskim.
źródło: Marta Grabiec – PlanetPR, Physio-Control
Wyświetlenia: 12 626