Konferencje ratownicze na jesień 2016

10 października 2016, Edukacja oraz Wydarzenia, 4 komentarze

Jak co roku jesień w Polsce obfituje nie tylko w piękne kolory, opady deszczu a nawet i październikowego śniegu w górach. To wzmożony okres wysypu konferencji dedykowanych ratownictwu medycznemu. Jak i w zeszłym roku tak i w tym wezmę udział w trzech. Oczywiście chciałbym więcej, jednak czasem trzeba coś popracować ;-). Gdzie mam nadzieję się spotkamy?

13-15.10.2016
4 Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych, Kraków

Kongres 2015

Na Kongresie dla teoretycznie tylko ratowników medycznych obecny jestem od pierwszego, czyli od 2013 roku. Po części wpływa na to fakt, że odbywa się w moim rodzinnym mieście. Jestem jednak pewien, że nawet gdybym mieszkał po przeciwnej stronie kraju to i tak stanąłbym na rzęsach, by przyjechać do stolicy Małopolski. Kongres RM z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i wcale mnie to nie dziwi. Dodatkowo, w ramach imprezy Kongresowej organizujemy krakowskie Ratownictwo Po Godzinach. Widzimy się już niedługo, w piątek wieczorem!

Wykłady warte uwagi:

+ Nietypowe objawy schorzeń u pacjentów w podeszłym wieku. Dylematy ratownika medycznego, dr n. med. Grzegorz Sokołowski
+ Nowa taktyka ratownika: USG w cywilnej i wojskowej opiece przedszpitalnej, Kasia Hampton MD
+ Extreme Medicine: Combat medical teams. Experiences and unique challenges when operating on the Edge, Captain Alexandra Tomlinson-Nowak RN, BSN, CCRN

28-30.10.2016
VIII Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego, Szczyrk

Sympozjum 2015

Sympozjum w Szczyrku to najlepszy przykład na połączenie przyjemnego z pożytecznym: edukacji ratowniczej i najlepszej integracji branży ratowniczej w ciągu całego roku! Szczyrk odwiedzę po raz trzeci i doczekać się już nie mogę. Na dowód podrzucam relację z wydarzenia sprzed 2 lat. PS Jeszcze nigdy w historii nie było zarejestrowanych tak wielu uczestników co w tym roku.

Wykłady warte uwagi:

+ Ultrasonografia point of care – nowe narzędzie diagnostyczne zespołów ratownictwa medycznego, dr hab. n. med. Andrzej Banyś, prof. nadzw.
+ Status prawny ratowników medycznych, podstawy wykonywania zawodu, odpowiedzialność i ochrona prawna, dr n. prawn. Ewa Gajdzik – Stępniak
+ Oparzenia u dzieci – złoty standard a rzeczywistość, mgr Jadwiga Korzeniowska

15-16.11.2016
IV Ogólnopolska Konferencja Naukowo–Szkoleniowa pt. Psychologia i Ratownictwo Medyczne, Ołtarzew

Psychologia 2016

Tam mnie jeszcze nie było. Choć konferencja „psychologia i ratownictwo medyczne” organizowana jest już po raz czwarty dopiero teraz nadarzyła się dla mnie okazja, by poznać nieznane. Nie mogę za wiele powiedzieć od siebie o niej jednak wszystkie opinie, które do mnie dotarły, były stuprocentowo pozytywne. Dla mnie osobiście będzie to najbardziej stresująca konferencja w tym roku. Na zaproszenie organizatorów wygłoszę prezentację pt. „Aplikacje mobilne wspomagające ratownictwo medyczne na świecie”. Nie zapraszam, im mniejsza widownia tym lepiej ;-).

Wykłady warte uwagi:

+ Rola symulacji w ratownictwie medycznym, Marek Dąbrowski
+ Wydarzenia traumatyczne – konsekwencje dla jednostki, zespołu, rodziny, Anetta Mackiewicz
+ Wypalenie zawodowe personelu medycznego – problem organizacji, dr Małgorzata Wypych

*******

Gdzie jeszcze chciałbym się pojawić a niestety nie mogę? Po pierwsze II Interdyscyplinarna Konferencja Środowisk Medycznych w Zegrzu. Termin idealnie pokrywa się z datą Kongresu. Druga konferencja, do udziału w której zachęcam choć sam nie mogę się zjawić to I Ogólnopolska Konferencja Ratownicza w Dubiecku. Tam tematy będą w prawie całości poświęcone najmłodszym pacjentom.

Brakuje mi jeszcze konferencji z cyklu „Nagłe stany sercowo-naczyniowe – postępowanie ratunkowe”. Niestety od dwóch lat doktorzy Darocha i Drwiła jej już nie organizują.

A Wy wybieracie się na jakieś konferencje tej jesieni? Gdzie się spotkamy? A może macie jeszcze jakieś inne ciekawe typy, których nie ująłem powyżej?

Do zobaczenia!Wyświetlenia: 2 669

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: