Izba wytrzeźwień w Krakowie

23 października 2009, Wydarzenia, Komentarze (0)

Pomysłów na zmiany związane z krakowską Izbą Wytrzeźwień było już kilka. Jeden z niedawnych zakładał całkowitą likwidację instytucji, jednak na szczęście nie udało się go radnym wcielić w życie. Aktualna propozycja jest w sumie niewiele lepsza – przewiduje przemianowanie „Izby Wytrzeźwień” na „Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień” i właśnie na profilaktyce się skupić:

Od przyszłego roku w Krakowie nie będzie już najprawdopodobniej izby wytrzeźwień. Działająca nieprzerwanie od 1957 roku placówka ma zmienić swą nazwę na miejskie centrum profilaktyki uzależnień oraz poszerzyć działalność, głównie o profilaktykę.

Pomysł jak dla mnie dziwny. Rozumiem, że placówka nie jest rentowna, że pracownicy mają ciężko, że to, że tamto…Jednak taka restrukturyzacja na pewno nie będzie pozytywna ani dla pacjentów rzeczywiście chorych i potrzebujących natychmiastowej pomocy pogotowia, ani dla zespołów ratownictwa medycznego i personelu SORów. No bo gdzież indziej będą trafiać upojeni „potrzebujący” jak nie do szpitala, przewiezieni tam karetką?Wyświetlenia: 1 653

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: