II Ogólnopolskie Zawody Uczelni Medycznych w RM – dzień 3

2 czerwca 2011, Wydarzenia, 9 komentarzy

Trzeci dzień zawodów uczelni medycznych rozpoczęło wydarzenie od dawna planowane przez organizatorów, w które zostało zaangażowanych wiele sił i środków daleko wykraczających poza przyjęte na mistrzostwach zadania. Symulacja katastrofy lotniczej, z którą przyszło się zmierzyć zawodnikom, pokazała poziom ich umiejętności segregacji medycznej, działania zespołowego i wykonywania czynności ratowniczych pod wpływem niecodziennych emocji.

Przebieg zadania z samolotem, które rozegrało się na terenie Muzeum Lotnictwa w Krakowie, zostanie opisany, po dokonaniu jego dokładnej analizy przez organizatorów, w osobnym artykule.

Po zakończeniu symulacji katastrofy lotniczej uczestnicy udali się na przerwę do hotelu i chwilę regeneracji przed ostatnim, punktowanym zadaniem. To, z racji niesprzyjającej aury, zostało przeniesione pod zadaszenie, do jednej z sal w hotelu.

Zespół uczestniczący w zawodach otrzymywał wezwanie na mecz futbolu amerykańskiego. Tam jeden z zawodników w trakcie gry uderzył głową w słupek. I choć poszkodowany standardowo miał w trakcie gry założony komplet ochraniaczy włącznie z kaskiem, to należało u niego podejrzewać uraz głowy i kręgosłupa.

Na godzinę 18 zaplanowane zostało oficjalne zakończenie II Ogólnopolskich Zawodów Uczelni Medycznych w Ratownictwie Medycznym – Kraków 2011. W trakcie uroczystości organizatorzy: Marek Siuta, Adrian Stanisz i Karol Łyziński podsumowali przygotowane przez siebie zadania medyczne, omówili prawidłowe postępowania i najczęściej popełniane przez zawodników błędy. Kolejnym punktem programu było wstępne omówienie zadania niepunktowanego z katastrofą lotniczą, dokonane m.in. przez Piotra Sowizdraniuka.

Następnie nastąpiło ogłoszenie zwycięzców II Ogólnopolskich Zawodów Uczelni Medycznych w Ratownictwie Medycznym. Nagrody wygranym zespołom wręczył Dr hab. Ryszard Gajdosz, Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu CM-UJ.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZAWODÓW NA FACEBOOKUWyświetlenia: 1 776

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: