Dzień z kogutem na dachu

17 października 2009, Wydarzenia, Komentarze (0)

W piątek 16 października na łamach portalu „Nowości” opublikowany został artykuł „Dzień z kogutem na dachu„, którego autorem jest Paweł Kędzia. Dlaczego o tym wspominam? Dziennikarz odbył dyżur w stacji pogotowia ratunkowego w Brodnicy i przyglądał się pracy zespołu ratownictwa medycznego. Na własne oczy zobaczył oraz opisał, z jakimi problemami mierzą się w codziennej pracy ratownicy medyczni, jak kierowcy reagują na pojazd uprzywilejowany oraz do jakich przypadków wysyłana jest karetka. Wnioski z artykułu są oczywiste: reakcja kierowców jest nieumiejętna i bezmyślna, a dużą część wyjazdów karetki pogotowia stanowią wezwania do osób po spożyciu alkoholu.
Oby jak najwięcej takich reportaży, może społeczeństwo w końcu inaczej spojrzy na ciężką pracę personelu ratującego ludzkie życie.Wyświetlenia: 1 172

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: