Dzień z kogutem na dachu

17 października 2009, Wydarzenia, Komentarze (0)

W piątek 16 października na łamach portalu „Nowości” opublikowany został artykuł „Dzień z kogutem na dachu„, którego autorem jest Paweł Kędzia. Dlaczego o tym wspominam? Dziennikarz odbył dyżur w stacji pogotowia ratunkowego w Brodnicy i przyglądał się pracy zespołu ratownictwa medycznego. Na własne oczy zobaczył oraz opisał, z jakimi problemami mierzą się w codziennej pracy ratownicy medyczni, jak kierowcy reagują na pojazd uprzywilejowany oraz do jakich przypadków wysyłana jest karetka. Wnioski z artykułu są oczywiste: reakcja kierowców jest nieumiejętna i bezmyślna, a dużą część wyjazdów karetki pogotowia stanowią wezwania do osób po spożyciu alkoholu.
Oby jak najwięcej takich reportaży, może społeczeństwo w końcu inaczej spojrzy na ciężką pracę personelu ratującego ludzkie życie.Wyświetlenia: 1 140

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie ponad 200 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa a dwa razy w miesiącu informację o nowych wpisach na blogu. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: