Dzień otwarty w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym

7 czerwca 2011, Wydarzenia, Komentarze (1)

W sobotę, 4 czerwca, Krakowskie Pogotowie Ratunkowe otworzyło swe drzwi dla mieszkańców miasta Krakowa. Wydarzenie było jednym z kilkudziesięciu odbywających się w całej Polsce w ramach kampanii społecznej „Zdrowe wakacje”, organizowanej przez Ministerstwo Zdrowia i Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego. Założeniem akcji było propagowanie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, oraz ukazanie obywatelom sposobu funkcjonowania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Na Krakowian, którzy w sobotę zjawili się pomiędzy godziną 10 a 14 na ul. Łazarza 14, czekało wiele niecodziennych atrakcji. Przed budynkiem pogotowia mogli zapoznać się z wnętrzami karetek – nie tylko współczesnych, ale i tych sprzed wielu lat. Muzeum Ratownictwa udostępniło na czas trwania imprezy trzy zabytkowe pojazdy.

Od dyspozytorów medycznych przybyli mieszkańcy mogli dowiedzieć się, jak wygląda proces przyjmowania zgłoszeń oraz dysponowania karetek do zdarzeń. Zdecydowanie największą popularnością cieszyła się praktyczna nauka pierwszej pomocy, prowadzona przez instruktorów Szkoły Ratownictwa Medycznego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Chętnie korzystali z niej przede wszystkim rodzice, interesujący się w szczególności pomocą pediatryczną, a także ich pociechy, ochoczo podejmujące resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach szkoleniowych.

Dodatkową atrakcją dnia otwartego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego były dwa pokazy ratownictwa medycznego. W pierwszym z nich ratownicy medyczni KPR zaprezentowali postępowanie ratownicze w symulowanym wypadku drogowym, w drugim natomiast postępowanie w zadławieniu, połączone z prezentacją prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem AED – automatycznego defibrylatora zewnętrznego.

Galeria zdjęć

[nggallery id=25]

Więcej zdjęć na Facebooku Ratowniczy.netWyświetlenia: 1 836

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: