Doktor Google – któż z nas z niego nie korzystał?

16 stycznia 2013, Media, 10 komentarzy

Wychodzi na to, że prawie każdy Internauta. Korzystał. Agencja Whites, powołując się na różne badania i raporty publikuje infografikę (do zobaczenia poniżej) z której widać, że 93% osób korzystających z sieci poszukuje w wyszukiwarce Google informacji o zdrowiu. Co ciekawe, więcej osób woli „zapytać” Google niż prawdziwego lekarza z krwi i kości.

Częściej z tej pomocy korzystają kobiety niż mężczyźni, w Polsce prym wiodą mieszkańcy województw małopolskiego, świętokrzyskiego i zachodniopomorskiego.

W tym pytaniu doktora Google o zdanie nie byłoby nic złego gdyby nie fakt, że błędnie stawiane samym sobie diagnozy Internautów mogą pogorszyć ich stan zdrowia. Choć w sumie to też nie aż tak duża strata, za głupotę się płaci. Najgorsze jest to, że przez nieprofesjonalne, niemedyczne diagnozy cierpią czasem osoby bezbronne: dzieci i ludzie w podeszłym wieku.

Pamiętaj, „doktor” Google czy też wirtualny lekarz na portalu internetowym nie zastąpi wizyty w przychodni u prawdziwego lekarza!

Whites Doctor Google infografika

źródło: WhitesWyświetlenia: 3 883

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: