Doktor Google – któż z nas z niego nie korzystał?

16 stycznia 2013, Media, 10 komentarzy

Wychodzi na to, że prawie każdy Internauta. Korzystał. Agencja Whites, powołując się na różne badania i raporty publikuje infografikę (do zobaczenia poniżej) z której widać, że 93% osób korzystających z sieci poszukuje w wyszukiwarce Google informacji o zdrowiu. Co ciekawe, więcej osób woli „zapytać” Google niż prawdziwego lekarza z krwi i kości.

Częściej z tej pomocy korzystają kobiety niż mężczyźni, w Polsce prym wiodą mieszkańcy województw małopolskiego, świętokrzyskiego i zachodniopomorskiego.

W tym pytaniu doktora Google o zdanie nie byłoby nic złego gdyby nie fakt, że błędnie stawiane samym sobie diagnozy Internautów mogą pogorszyć ich stan zdrowia. Choć w sumie to też nie aż tak duża strata, za głupotę się płaci. Najgorsze jest to, że przez nieprofesjonalne, niemedyczne diagnozy cierpią czasem osoby bezbronne: dzieci i ludzie w podeszłym wieku.

Pamiętaj, „doktor” Google czy też wirtualny lekarz na portalu internetowym nie zastąpi wizyty w przychodni u prawdziwego lekarza!

Whites Doctor Google infografika

źródło: WhitesWyświetlenia: 3 860

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie ponad 200 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa a dwa razy w miesiącu informację o nowych wpisach na blogu. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: