CombiCarrier II – deska nowej generacji

1 września 2008, Sprzęt ratowniczy, 8 komentarzy

Do standardowego wyposażenia karetek pogotowia należy deska ortopedyczna. Bez niej niemożliwe jest 100% zabezpieczenie poszkodowanego z urazem, czy też podejrzeniem urazu kręgosłupa (po wypadku komunikacyjnym, upadku z wysokości itd.).
W niektórych sytuacjach, jak np. złamana, niestabilna miednica, ratownicy muszą się posiłkować noszami podbierakowymi, tzw. „grabiami”. Umożliwiają one przeniesienie poszkodowanego na deskę ortopedyczną bez nadmiernego nim poruszania, obracania. A gdyby tak zaoszczędzić troszkę miejsca w karetce, i zamiast tych dwóch powyższych narzędzi stosować jedno, łączące w sobie cechy i deski, i podbieraków?

Zwycięski projekt

Deska CombiCarrier II została zaprojektowana przez Morphix Design dla amerykańskiej korporacji Hartwell Medical. Zanim jeszcze pojawiła się w sprzedaży, doceniony został jej interesujący wygląd. CombiCarrier II otrzymało srebro w konkursie International Design Excellence Awards (IDEA2008).

Zalety CombiCarrier II

Co odróżnia deskę CombiCarrier II od innych dostępnych na rynku, a także od jej poprzednika widocznego na zdjęciu powyżej?
Oprócz połączenia dwóch narzędzi pracy ratownika w jedno, są to:

  • automatyczny system zatrzaskowy – pozwalający w łatwy sposób na złączenie dwóch części deski pod pacjentem
  • wklęsła powierzchnia – odpowiednio wyprofilowana, zapewniająca jak najlepsze dla poszkodowanego podparcie pleców; minimalizuje ruchomość kręgosłupa podczas przenoszenia i transportu
  • działanie jak deska klasyczna – dzięki użyciu załączonych pasów pacjent wraz z deską bezpiecznie może być obracany na boki czy też przenoszony w inne miejsce
  • plastikowa „bezszwowa” konstrukcja – żadnych śrub, żadnych nitów; wysokiej gęstości polietylen umożliwia łatwe czyszczenie i dezynfekcję, a piankowe wypełnienie sprawia, że CombiCarrier II idealnie nadają się do ratownictwa wodnego
  • kompatybilna z promieniami RTG – dzięki przenikalnej dla promieni rentgenowskich centralnej części deski możliwe jest wykonanie zdjęcia RTG kręgosłupa poszkodowanego bez jej zdejmowania

Już w sprzedaży

Jak podaje PRWeb deska CombiCarrier II jest już dostępna w sprzedaży, choć za nim trafi do Polski minie jeszcze zapewne dużo czasu.

Poniżej specyfikacja techniczna deski CombiCarrier II:Wyświetlenia: 5 396

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: