
CombiCarrier II – deska nowej generacji
Do standardowego wyposażenia karetek pogotowia należy deska ortopedyczna. Bez niej niemożliwe jest 100% zabezpieczenie poszkodowanego z urazem, czy też podejrzeniem urazu kręgosłupa (po wypadku komunikacyjnym, upadku z wysokości itd.).
W niektórych sytuacjach, jak np. złamana, niestabilna miednica, ratownicy muszą się posiłkować noszami podbierakowymi, tzw. „grabiami”. Umożliwiają one przeniesienie poszkodowanego na deskę ortopedyczną bez nadmiernego nim poruszania, obracania. A gdyby tak zaoszczędzić troszkę miejsca w karetce, i zamiast tych dwóch powyższych narzędzi stosować jedno, łączące w sobie cechy i deski, i podbieraków?
Zwycięski projekt
Deska CombiCarrier II została zaprojektowana przez Morphix Design dla amerykańskiej korporacji Hartwell Medical. Zanim jeszcze pojawiła się w sprzedaży, doceniony został jej interesujący wygląd. CombiCarrier II otrzymało srebro w konkursie International Design Excellence Awards (IDEA2008).
Zalety CombiCarrier II
Co odróżnia deskę CombiCarrier II od innych dostępnych na rynku, a także od jej poprzednika widocznego na zdjęciu powyżej?
Oprócz połączenia dwóch narzędzi pracy ratownika w jedno, są to:
- automatyczny system zatrzaskowy – pozwalający w łatwy sposób na złączenie dwóch części deski pod pacjentem
- wklęsła powierzchnia – odpowiednio wyprofilowana, zapewniająca jak najlepsze dla poszkodowanego podparcie pleców; minimalizuje ruchomość kręgosłupa podczas przenoszenia i transportu
- działanie jak deska klasyczna – dzięki użyciu załączonych pasów pacjent wraz z deską bezpiecznie może być obracany na boki czy też przenoszony w inne miejsce
- plastikowa „bezszwowa” konstrukcja – żadnych śrub, żadnych nitów; wysokiej gęstości polietylen umożliwia łatwe czyszczenie i dezynfekcję, a piankowe wypełnienie sprawia, że CombiCarrier II idealnie nadają się do ratownictwa wodnego
- kompatybilna z promieniami RTG – dzięki przenikalnej dla promieni rentgenowskich centralnej części deski możliwe jest wykonanie zdjęcia RTG kręgosłupa poszkodowanego bez jej zdejmowania
Już w sprzedaży
Jak podaje PRWeb deska CombiCarrier II jest już dostępna w sprzedaży, choć za nim trafi do Polski minie jeszcze zapewne dużo czasu.
Poniżej specyfikacja techniczna deski CombiCarrier II:
Wyświetlenia: 5 449