Branżowe wydarzenia – maj

25 kwietnia 2009, Ratownictwo, Komentarze (0)

Maj jest miesiącem, w którym ilość godzin roboczych znacznie się skraca z racji dużej ilości dni ustawowo wolnych od pracy. Dzięki temu możemy więcej czasu poświęcić na odpoczynek, dodatkową pracę;-), lub też na odwiedzenie któregoś z wydarzeń związanych branżą ratowniczą. A takowych w maju nie brakuje. Niestety wszystkie są zaplanowane w bliskich sobie terminach, a nawet się pokrywają.
Zobaczmy, co organizatorzy przygotowali dla nas.

15 maja w Augustowie rozpocznie się VI Podlaski Rajd Ratownictwa Medycznego, mający status eliminacji do VIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym i Drogowym (Lublin).[1. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku]
Przez większość dnia będzie trwać rejestracja załóg, po której ok. godziny 16 nastąpi uroczyste otwarcie rajdu. Już podczas pierwszego dnia w godzinach wieczorno – nocnych odbędą się konkurencje dla zespołów. Atrakcję dla niektórych może stanowić zaplanowana w międzyczasie dyskoteka.
16 maja, czyli drugi dzień, to już same konkurecje dzienne od rana do wieczora, a po nich Biesiada Podlaska.
Zakończenie VI Podlaskiego Rajdu Ratownictwa Medycznego zaplanowano na godzinę 12 dnia 17 maja, a ma być ono poprzedzone paradą ratownictwa – przejazdem kolumny karetek.
W zawodach weźmie udział 36 Zespołów Ratownictwa Medycznego.

Ostatni dzień Podlaskiego Rajdu, czyli 17 maja, pokrywa się z VI Studencką Konferencją Naukowo-Szkoleniową „OBLICZA MEDYCYNY RATUNKOWEJ” zorganizowaną we Wrocławiu.[2. Studenckie Koło Naukowe Medycyny Ratunkowej]
Na pierwszą część konferencji mającą trwać prawie 5 godzin zaplanowano kilka sesji wykładowych traktujących o stanach nagłych w ginekologii i położnictwie, neonatologii i pediatrii, traumatologii oraz o aspekcie psychologicznym medycyny ratunkowej.
Druga część, zaplanowana po przerwie obiadowej, pozwoli uczestnikom na praktyczne przećwiczenie podstawowych i zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych u osób dorosłych i dzieci oraz postępowania w urazach.
Niewątpliwym atutem powyższej konferencji jest niski koszt uczestnictwa – 25 zł.

Kolejne wydarzenie stanowi III Międzynarodowa Konferencja „ALERT 2009” zorganizowana w Katowicach z udziałem ŚUM (Śląskiego Uniwersytetu Medycznego) oraz Stowarzyszenia Zawodowego Ratowników Medycznych.[3. „Konferencja ALERT 2009”]
Główną jej tematyką będzie ogólnie pojęta symulacja w medycynie ratunkowej. W trakcie trwania konferencji zostanie omówione m.in. korzystanie z symulacji w ćwiczeniach zdarzeń masowych, zastosowanie symulacji jako elementu doskonalenia zawodowego pracowników służby zdrowia.
W trakcie konferencji będzie można zawitać na wiele wystaw wszelkiego rodzaju sprzętu medycznego, odzieży, symulatorów medycznych i innych.
Datę Konferencji „ALERT 2009” ustalono na 20-21 maja 2009.

Ostatnim miejscem, które warto odwiedzić w maju jest seminarium szkoleniowe pt. „Organizacja ratownictwa w zdarzeniach masowych„.[4. ELAMED]
W trakcie 6-cio godzinnego seminarium będzie można wysłuchać wykładów poświęconych m.in. roli dyspozytora w przypadku zdarzenia masowego, segregacji medycznej, czy też organizacji działań ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej.
Seminarium odbędzie się 29 maja w Katowicach.Wyświetlenia: 1 240

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie ponad 200 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa a dwa razy w miesiącu informację o nowych wpisach na blogu. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: