Branżowe wydarzenia – maj

25 kwietnia 2009, Ratownictwo, Komentarze (0)

Maj jest miesiącem, w którym ilość godzin roboczych znacznie się skraca z racji dużej ilości dni ustawowo wolnych od pracy. Dzięki temu możemy więcej czasu poświęcić na odpoczynek, dodatkową pracę;-), lub też na odwiedzenie któregoś z wydarzeń związanych branżą ratowniczą. A takowych w maju nie brakuje. Niestety wszystkie są zaplanowane w bliskich sobie terminach, a nawet się pokrywają.
Zobaczmy, co organizatorzy przygotowali dla nas.

15 maja w Augustowie rozpocznie się VI Podlaski Rajd Ratownictwa Medycznego, mający status eliminacji do VIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym i Drogowym (Lublin).[1. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku]
Przez większość dnia będzie trwać rejestracja załóg, po której ok. godziny 16 nastąpi uroczyste otwarcie rajdu. Już podczas pierwszego dnia w godzinach wieczorno – nocnych odbędą się konkurencje dla zespołów. Atrakcję dla niektórych może stanowić zaplanowana w międzyczasie dyskoteka.
16 maja, czyli drugi dzień, to już same konkurecje dzienne od rana do wieczora, a po nich Biesiada Podlaska.
Zakończenie VI Podlaskiego Rajdu Ratownictwa Medycznego zaplanowano na godzinę 12 dnia 17 maja, a ma być ono poprzedzone paradą ratownictwa – przejazdem kolumny karetek.
W zawodach weźmie udział 36 Zespołów Ratownictwa Medycznego.

Ostatni dzień Podlaskiego Rajdu, czyli 17 maja, pokrywa się z VI Studencką Konferencją Naukowo-Szkoleniową „OBLICZA MEDYCYNY RATUNKOWEJ” zorganizowaną we Wrocławiu.[2. Studenckie Koło Naukowe Medycyny Ratunkowej]
Na pierwszą część konferencji mającą trwać prawie 5 godzin zaplanowano kilka sesji wykładowych traktujących o stanach nagłych w ginekologii i położnictwie, neonatologii i pediatrii, traumatologii oraz o aspekcie psychologicznym medycyny ratunkowej.
Druga część, zaplanowana po przerwie obiadowej, pozwoli uczestnikom na praktyczne przećwiczenie podstawowych i zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych u osób dorosłych i dzieci oraz postępowania w urazach.
Niewątpliwym atutem powyższej konferencji jest niski koszt uczestnictwa – 25 zł.

Kolejne wydarzenie stanowi III Międzynarodowa Konferencja „ALERT 2009” zorganizowana w Katowicach z udziałem ŚUM (Śląskiego Uniwersytetu Medycznego) oraz Stowarzyszenia Zawodowego Ratowników Medycznych.[3. „Konferencja ALERT 2009”]
Główną jej tematyką będzie ogólnie pojęta symulacja w medycynie ratunkowej. W trakcie trwania konferencji zostanie omówione m.in. korzystanie z symulacji w ćwiczeniach zdarzeń masowych, zastosowanie symulacji jako elementu doskonalenia zawodowego pracowników służby zdrowia.
W trakcie konferencji będzie można zawitać na wiele wystaw wszelkiego rodzaju sprzętu medycznego, odzieży, symulatorów medycznych i innych.
Datę Konferencji „ALERT 2009” ustalono na 20-21 maja 2009.

Ostatnim miejscem, które warto odwiedzić w maju jest seminarium szkoleniowe pt. „Organizacja ratownictwa w zdarzeniach masowych„.[4. ELAMED]
W trakcie 6-cio godzinnego seminarium będzie można wysłuchać wykładów poświęconych m.in. roli dyspozytora w przypadku zdarzenia masowego, segregacji medycznej, czy też organizacji działań ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej.
Seminarium odbędzie się 29 maja w Katowicach.Wyświetlenia: 1 276

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: