Bierzcie przykład z minister Kopacz!

21 marca 2011, Wydarzenia, 4 komentarze

Prawny obowiązek udzielania pierwszej pomocy? Istnieje, lecz kto na niego zwraca uwagę? Moralna potrzeba ratowania? U niektórych świadków wypadków obecna. Zawodowe zobowiązanie do niesienia pomocy? Przedstawiciele niektórych profesji je mają.

Abstrahując od wykształcenia lekarskiego, minister zdrowia Ewa Kopacz daje wszystkim obywatelom wzorowy przykład postawy świadka zdarzenia. Nie zważając na swoje obowiązki, pełnione stanowisko, pani minister widząc starszą kobietę w potrzebie, od razu podjęła decyzję o udzieleniu jej pierwszej pomocy i wezwaniu karetki pogotowia:

To wydarzyło się w samym centrum Warszawy, już po zmroku. Minister Kopacz wracała służbowym samochodem z pracy, gdy nagle spostrzegła leżącą na chodniku staruszkę. Natychmiast poleciła kierowcy zatrzymać auto. Sama wyjęła z bagażnika specjalny plecak ratunkowy, który zawsze wozi w aucie, i podbiegła do kobiety. I całe szczęście, że minister tak szybko zareagowała, bo jak się okazało potem w szpitalu pani Marianna paskudnie połamała sobie nogę.

Cieszy mnie bardzo fakt, że nawet osoby piastujące wyższe stanowiska, niezwiązane na co dzień z bezpośrednią pomocą drugiemu człowiekowi, dają świetny przykład obywatelom, chociaż w kwestii udzielania pierwszej pomocy. No bo przykład powinien płynąć z góry, czyż nie?Wyświetlenia: 1 555

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: