Aplikacja Ratuj Życie – patronat + informacje

26 sierpnia 2011, Media oraz Ochrona zdrowia, Komentarze (1)

W dzisiejszym wpisie pragnę Was poinformować o fakcie, że Ratowniczy.net objął patronatem medialnym kampanię społeczną „Ratuj Życie”. Opisując ją w jednym zdaniu można powiedzieć, że kampania ma na celu zwiększenie przeżywalności w nagłym zatrzymaniu krążenia, dzięki wsparciu działań ratowniczych świadków zdarzenia prostą acz nieocenioną aplikacją na telefony komórkowe.

Poniżej zamieszczam materiał prasowy organizatorów, opisujący sedno kampanii „Ratuj Życie”. Pamiętajcie o tym, że w ramach akcji Fundacja udostępniła darmową aplikację na system Android, którą warto ściągnąć i polecać znajomym! :-)

Ratuj Życie!

Szanowni Państwo,

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc w rozpropagowaniu informacji dotyczącej Kampanii Społecznej „Ratuj Życie”. Celem tego projektu jest podniesienie świadomości Polaków w zakresie ratowania ludzkiego życia.

Dzięki firmie Prophone, wsparciu Polskiej Rady Resuscytacji (www.prc.krakow.pl) oraz pomocy wielu innych osób, powstała aplikacja e-mobile będąca głównym elementem Kampanii.

Start Kampanii zaplanowano na 8 VI 2011 r. Wtedy to, podczas odbywającego się w Krakowie pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego V Kongresu Polskiej Rady Resuscytacji, zaprezentowana została aplikacja „Ratuj Życie” do pobrania na telefon komórkowy, która w sytuacji zagrożenia życia poprowadzi użytkownika krok po kroku przez podstawowe zabiegi resuscytacyjne.

Jest to pierwsza w Polsce interaktywna aplikacja, która może zwiększyć przeżywalność osób doznających Nagłego Zatrzymania Krążenia. Komunikaty głosowe, tekst oraz zdjęcia dokładnie instruują użytkownika krok po kroku, co należy zrobić, by uratować komuś życie.

Na chwilę obecną aplikacja posiada:

  • tryb ZDARZENIE, którego można zawsze użyć, gdy poszkodowana osoba będzie potrzebowała pomocy. Krok po kroku aplikacja przeprowadzi użytkownika przez podstawowe zabiegi ratujące życie
  • tryb TRENING, dzięki któremu można przyswoić wiedzę i zrozumieć zasady wykonywania podstawowych zabiegów ratujących życie oraz utrwalać i odświeżać wiedzę dot. resuscytacji
  • opcję ZNAJDŹ AED, dzięki której, w sytuacji Nagłego Zatrzymania Krążenia u osoby poszkodowanej, można zlokalizować najbliższy Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED), co może wielokrotnie zwiększyć szansę na przeżycie poszkodowanej osoby
  • opcję DODAJ AED, dzięki której każdy użytkownik może brać czynny udział w tworzeniu Ogólnopolskiej Bazy AED, jeśli tylko poznał nową lokalizację urządzenia AED.

Aplikacja Ratuj Życie posiada akredytację Polskiej Rady Resuscytacji oraz oparta jest o najnowsze międzynarodowe Wytyczne 2010 Europejskiej Rady Resuscytacji. W najbliższych miesiącach planujemy intensywny rozwój aplikacji, jak również przygotowanie jej na inne platformy systemowe (na chwilę obecną dostępna w systemie Java i Android).

Projekt jest pomysłem dwójki Przyjaciół – Instruktorów Polskiej i Europejskiej Rady Resuscytacji, Jerzego Jaskuły (jurek@ratujzycie.eu), na co dzień ratownika medycznego zajmującego się m.in. certyfikowanymi szkoleniami medycznymi i nauczaniem pierwszej pomocy oraz Michała Madeyskiego (michal@ratujzycie.eu) – na co dzień związanego z branżą IT.

Mamy nadzieję, iż niniejsza kampania przyczyni się do upowszechnienia wiedzy w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz że w wielu trudnych sytuacjach aplikacja ta będzie praktycznym przewodnikiem, co pomoże prawidłowo postępować i ratować ludzkie życie.

Z wyrazami szacunku,

Jerzy Jaskuła i Michał Madeyski

www: www.ratujzycie.eu
e-mail: kontakt@ratujzycie.eu
Facebook: www.facebook.com/ratujzycieWyświetlenia: 14 808

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: