Ambulansem BMW X6 xDrive50i do setki w 5,4 s

13 maja 2009, Sprzęt ratowniczy oraz Wydarzenia, 6 komentarzy

Ambulans BMWKiedy słyszymy słowo „karetka” oczom naszej wyobraźni ukazuje się obraz samochodu o rozmiarze co najmniej Vana, wyposażonego w nosze, defibrylator oraz wiele innego sprzętu służącego do ratowania życia, a pędzący ulicami miast ambulans nie przykuwa naszej uwagi – jesteśmy przyzwyczajeni do takiego widoku. Jaka byłaby jednak nasza reakcja, gdyby zamiast klasycznej, o znanym nam dobrze wyglądzie, karetki, pojawił się uprzywilejowany pojazd marki BMW?

Samochodem, o którym mowa, jest BWM xDrive50i serii X6. Fabryczny model został przekształcony w najnowszej generacji ambulans napędzany 4,4-litrowym silnikiem V8 o mocy 407 KM. Dzięki niemu jednostka BMW osiąga prędkość 100 km/h w 5,4 sekundy. Maksymalna prędkość została ograniczona najprawdopodobniej ze względów bezpieczeństwa i wynosi 250 km/h.

Jak podaje BMW ambulans został wyposażony w kompletny zestaw sprzętu do zabezpieczenia funkcji życiowych poszkodowanego. Posiada także wymaganą dla pojazdu uprzywilejowanego sygnalizację świetlną i dźwiękową, rozszerzoną o umieszczone w przedniej kratce chłodzącej dodatkowe diody LED mające poprawić jego widoczność na drodze.

Studyjny ambulans BMW X6 xDrive50i zostanie zaprezentowany po raz pierwszy w tym tygodniu w Niemczech na targach RETTmobil 2009.Wyświetlenia: 2 939

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie ponad 200 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa a dwa razy w miesiącu informację o nowych wpisach na blogu. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: