Ambulansem BMW X6 xDrive50i do setki w 5,4 s

13 maja 2009, Sprzęt ratowniczy oraz Wydarzenia, 6 komentarzy

Ambulans BMWKiedy słyszymy słowo „karetka” oczom naszej wyobraźni ukazuje się obraz samochodu o rozmiarze co najmniej Vana, wyposażonego w nosze, defibrylator oraz wiele innego sprzętu służącego do ratowania życia, a pędzący ulicami miast ambulans nie przykuwa naszej uwagi – jesteśmy przyzwyczajeni do takiego widoku. Jaka byłaby jednak nasza reakcja, gdyby zamiast klasycznej, o znanym nam dobrze wyglądzie, karetki, pojawił się uprzywilejowany pojazd marki BMW?

Samochodem, o którym mowa, jest BWM xDrive50i serii X6. Fabryczny model został przekształcony w najnowszej generacji ambulans napędzany 4,4-litrowym silnikiem V8 o mocy 407 KM. Dzięki niemu jednostka BMW osiąga prędkość 100 km/h w 5,4 sekundy. Maksymalna prędkość została ograniczona najprawdopodobniej ze względów bezpieczeństwa i wynosi 250 km/h.

Jak podaje BMW ambulans został wyposażony w kompletny zestaw sprzętu do zabezpieczenia funkcji życiowych poszkodowanego. Posiada także wymaganą dla pojazdu uprzywilejowanego sygnalizację świetlną i dźwiękową, rozszerzoną o umieszczone w przedniej kratce chłodzącej dodatkowe diody LED mające poprawić jego widoczność na drodze.

Studyjny ambulans BMW X6 xDrive50i zostanie zaprezentowany po raz pierwszy w tym tygodniu w Niemczech na targach RETTmobil 2009.Wyświetlenia: 3 519

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: