996 – nowy numer alarmowy

27 lutego 2011, Wydarzenia, 6 komentarzy

Obecnie funkcjonująca ilość numerów alarmowych nie jest wystarczająca. Konieczne jest stworzenie jeszcze jednego.

W niedługim czasie ma zostać uruchomiony numer alarmowy 996. Jak informuje gazeta.pl, numer zostanie uruchomiony na wniosek ABW (Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego). Kiedy należy skorzystać z numeru 996?

Pod numer 996 należy dzwonić w razie zagrożenia terrorystycznego. Można tam też zgłaszać m.in. informacje dotyczące wytwarzania i obrotu bronią, amunicją i materiałami wybuchowymi, bronią masowej zagłady oraz środkami odurzającymi i psychotropowymi.

Numer 996 zostanie podłączony do Centrum Antyterrorystycznego (CAT), pełniącego dyżur 24/7 w ramach struktur ABW, którego zespół liczy 20 osób. Jak się domyślam, decyzja o nowym numerze alarmowym była uzasadniona, poparta solidnymi argumentami, zapewne również zbliżającymi się mistrzostwami Euro 2012.

Mówienie jednak w tym momencie o uniwersalnym, ogólnoeuropejskim numerze alarmowym 112 jest już nie do końca właściwe – zamiast koncentrować przyjmowanie zgłoszeń pod jednym numerem, tworzone są kolejne. Kończąc dodam jeszcze tylko, że wdrożenie nowego numeru już jest krytykowane przez różne środowiska.Wyświetlenia: 22 521

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie ponad 200 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa a dwa razy w miesiącu informację o nowych wpisach na blogu. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: