996 – nowy numer alarmowy

27 lutego 2011, Wydarzenia, 6 komentarzy

Obecnie funkcjonująca ilość numerów alarmowych nie jest wystarczająca. Konieczne jest stworzenie jeszcze jednego.

W niedługim czasie ma zostać uruchomiony numer alarmowy 996. Jak informuje gazeta.pl, numer zostanie uruchomiony na wniosek ABW (Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego). Kiedy należy skorzystać z numeru 996?

Pod numer 996 należy dzwonić w razie zagrożenia terrorystycznego. Można tam też zgłaszać m.in. informacje dotyczące wytwarzania i obrotu bronią, amunicją i materiałami wybuchowymi, bronią masowej zagłady oraz środkami odurzającymi i psychotropowymi.

Numer 996 zostanie podłączony do Centrum Antyterrorystycznego (CAT), pełniącego dyżur 24/7 w ramach struktur ABW, którego zespół liczy 20 osób. Jak się domyślam, decyzja o nowym numerze alarmowym była uzasadniona, poparta solidnymi argumentami, zapewne również zbliżającymi się mistrzostwami Euro 2012.

Mówienie jednak w tym momencie o uniwersalnym, ogólnoeuropejskim numerze alarmowym 112 jest już nie do końca właściwe – zamiast koncentrować przyjmowanie zgłoszeń pod jednym numerem, tworzone są kolejne. Kończąc dodam jeszcze tylko, że wdrożenie nowego numeru już jest krytykowane przez różne środowiska.Wyświetlenia: 32 081

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: