3 konferencje, w których wezmę udział po tegorocznych wakacjach

29 lipca 2015, Edukacja oraz Wydarzenia, Komentarze (0)

Jak i co roku w naszej branżuni sezon na konferencje ratownicze przeżywa swój szczyt w okresie od września do listopada. I tak jak i w zeszłym roku wziąłem udział w kilku, tak i w tym plan jest podobny. Niestety w kalendarzu wydarzeń ratowniczych brakło tym razem konferencji z cyklu „Nagłe stany sercowo-naczyniowe – postępowanie ratunkowe” Tomka Darochy. Mam nadzieję, że może w przyszłym roku wróci do nas.

Na konferencjach część przewijających się tematów nie stanowi niczego odkrywczego dla ratownika, który już chwilę pracuje w zawodzie. Pewne tematy wykładów są oklepane, powtarzają się co rok w wykonaniu innych ludzi…i nie jest to dziwne! Wychodzę zawsze z założenia, że nawet na najbardziej oczywisty temat jak np. „badanie ABCDE” od kolejnego wykładowcy można się dowiedzieć czegoś nowego, co niby jest przecież taaaakie oczywiste. Tylko np. zapominamy o tym w codziennej rutynie.

W których więc konferencjach planuję wziąć udział w 2015 roku? Lista chronologiczna poniżej :-).

III Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych

8-10 października 2015
Kraków

W tym roku odbywa się trzeci kongres z rzędu i zarazem trzeci, w którym będę brał udział. Do grona współorganizatorów m.in dołączyły Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, LPR, WIM w Warszawie, Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku Białej, Studenckie Towarzystwo Naukowe CMUJ.

W pierwszy dzień wieczorem odbędzie się sesja inauguracyjna, w ramach której wykłady otwierające poprowadzą Waldemar Machała i Janusz Andres. Przez kolejne dwa dni odbywać się będą sesje obejmujące cały przekrój pracy ratowniczej: przypadki internistyczne, ginekologiczne, pediatryczne, będzie o wciąganiu technik wojskowych w ratownictwo cywilne, będzie o katastrofach, psychologii i o prawie, a także o misjach zagranicznych. Program multitematyczny, każdy myślę znajdzie coś dla siebie.

Liczba punktów edukacyjnych: 20.

www: ratownicymedyczni.com/
fb: klik

VII Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego

13-15 listopada 2015
Szczyrk

W Szczyrku na sympozjum po raz pierwszy byłem dopiero w zeszłym roku. Pisałem o moich wrażeniach z pobytu tam we wpisie Sympozjum Ratownictwa Medycznego – dlaczego Cię na nim nie było?. Jeśli chcecie się dowiedzieć czy warto, klepnijcie w link powyżej :-).

Jak i w zeszłym roku organizatorem głównym sympozjum jest Polska Rada Ratowników Medycznych. Tematy jeszcze nie zostały oficjalnie upublicznione, pomimo tego w moim kalendarzu już zaklepałem termin na Szczyrk. Tym bardziej, że podobno mam wygłosić tam jakiś wykład. Jeszcze nie wiem o czym będzie – może napiszecie, o czym byście chcieli? ;-)

Liczba punktów edukacyjnych: 21 (przy wzięciu udziału we wszystkich posiedzeniach szkoleniowych i warsztatach).

www: sympozjum.info

Konferencje ratownicze 2015

I OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWO-SZKOLENIOWA „Ultrasonografia w ratownictwie medycznym i praktyce SOR”

21-22 listopada 2015
Kraków

I na koniec trzecia konferencja, jak dla mnie perełka w branżuni, wybiegająca wzrokiem i myślami w, miejmy nadzieję, niedaleką przyszłość polskiego ratownictwa medycznego. Pierwsza konferencja skierowana dla pracowników systemu ratownictwa, która poruszy temat czegoś, czego (jeszcze) nie robimy a co moglibyśmy robić. W karetce także!

Z USG niespecjalnie miałem do czynienia, raptem jeden raz wziąłem udział w krótkich warsztatach z podstaw wykonywania USG, o których mam nadzieję uda mi się coś napisać w osobnej notce. Wierzę jednak, że jak i w innych krajach tak i u nas uda się kiedyś wprowadzić do karetek tą technikę obrazowania bo…ma to sens!

W tej konferencji panele dla siebie znajdą zarówno ratownicy/pielęgniarki pracujący w ZRM jak i lekarze pracujący w SOR. Warto zapoznać się ze szczegółowy programem na stronie organizatora czyli Zakładu Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej CMUJ.

Liczba punktów edukacyjnych: informacja wkrótce.

www: medycynakatastrof.wl.cm.uj.edu.pl/konferencjausg
fb: klik

A Wy wybieracie się na jakieś konfy po wakacjach? Gdzie się spotkamy? :-)Wyświetlenia: 2 395

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: