3 konferencje, w których wezmę udział po tegorocznych wakacjach

29 lipca 2015, Edukacja oraz Wydarzenia, Komentarze (0)

Jak i co roku w naszej branżuni sezon na konferencje ratownicze przeżywa swój szczyt w okresie od września do listopada. I tak jak i w zeszłym roku wziąłem udział w kilku, tak i w tym plan jest podobny. Niestety w kalendarzu wydarzeń ratowniczych brakło tym razem konferencji z cyklu „Nagłe stany sercowo-naczyniowe – postępowanie ratunkowe” Tomka Darochy. Mam nadzieję, że może w przyszłym roku wróci do nas.

Na konferencjach część przewijających się tematów nie stanowi niczego odkrywczego dla ratownika, który już chwilę pracuje w zawodzie. Pewne tematy wykładów są oklepane, powtarzają się co rok w wykonaniu innych ludzi…i nie jest to dziwne! Wychodzę zawsze z założenia, że nawet na najbardziej oczywisty temat jak np. „badanie ABCDE” od kolejnego wykładowcy można się dowiedzieć czegoś nowego, co niby jest przecież taaaakie oczywiste. Tylko np. zapominamy o tym w codziennej rutynie.

W których więc konferencjach planuję wziąć udział w 2015 roku? Lista chronologiczna poniżej :-).

III Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych

8-10 października 2015
Kraków

W tym roku odbywa się trzeci kongres z rzędu i zarazem trzeci, w którym będę brał udział. Do grona współorganizatorów m.in dołączyły Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, LPR, WIM w Warszawie, Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku Białej, Studenckie Towarzystwo Naukowe CMUJ.

W pierwszy dzień wieczorem odbędzie się sesja inauguracyjna, w ramach której wykłady otwierające poprowadzą Waldemar Machała i Janusz Andres. Przez kolejne dwa dni odbywać się będą sesje obejmujące cały przekrój pracy ratowniczej: przypadki internistyczne, ginekologiczne, pediatryczne, będzie o wciąganiu technik wojskowych w ratownictwo cywilne, będzie o katastrofach, psychologii i o prawie, a także o misjach zagranicznych. Program multitematyczny, każdy myślę znajdzie coś dla siebie.

Liczba punktów edukacyjnych: 20.

www: ratownicymedyczni.com/
fb: klik

VII Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego

13-15 listopada 2015
Szczyrk

W Szczyrku na sympozjum po raz pierwszy byłem dopiero w zeszłym roku. Pisałem o moich wrażeniach z pobytu tam we wpisie Sympozjum Ratownictwa Medycznego – dlaczego Cię na nim nie było?. Jeśli chcecie się dowiedzieć czy warto, klepnijcie w link powyżej :-).

Jak i w zeszłym roku organizatorem głównym sympozjum jest Polska Rada Ratowników Medycznych. Tematy jeszcze nie zostały oficjalnie upublicznione, pomimo tego w moim kalendarzu już zaklepałem termin na Szczyrk. Tym bardziej, że podobno mam wygłosić tam jakiś wykład. Jeszcze nie wiem o czym będzie – może napiszecie, o czym byście chcieli? ;-)

Liczba punktów edukacyjnych: 21 (przy wzięciu udziału we wszystkich posiedzeniach szkoleniowych i warsztatach).

www: sympozjum.info

Konferencje ratownicze 2015

I OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWO-SZKOLENIOWA „Ultrasonografia w ratownictwie medycznym i praktyce SOR”

21-22 listopada 2015
Kraków

I na koniec trzecia konferencja, jak dla mnie perełka w branżuni, wybiegająca wzrokiem i myślami w, miejmy nadzieję, niedaleką przyszłość polskiego ratownictwa medycznego. Pierwsza konferencja skierowana dla pracowników systemu ratownictwa, która poruszy temat czegoś, czego (jeszcze) nie robimy a co moglibyśmy robić. W karetce także!

Z USG niespecjalnie miałem do czynienia, raptem jeden raz wziąłem udział w krótkich warsztatach z podstaw wykonywania USG, o których mam nadzieję uda mi się coś napisać w osobnej notce. Wierzę jednak, że jak i w innych krajach tak i u nas uda się kiedyś wprowadzić do karetek tą technikę obrazowania bo…ma to sens!

W tej konferencji panele dla siebie znajdą zarówno ratownicy/pielęgniarki pracujący w ZRM jak i lekarze pracujący w SOR. Warto zapoznać się ze szczegółowy programem na stronie organizatora czyli Zakładu Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej CMUJ.

Liczba punktów edukacyjnych: informacja wkrótce.

www: medycynakatastrof.wl.cm.uj.edu.pl/konferencjausg
fb: klik

A Wy wybieracie się na jakieś konfy po wakacjach? Gdzie się spotkamy? :-)Wyświetlenia: 1 979

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie ponad 200 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa a dwa razy w miesiącu informację o nowych wpisach na blogu. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: