10 najczęściej czytanych artykułów w 2009 roku

31 grudnia 2009, Inne, Komentarze (0)


Dzisiejszy wpis stanowi podsumowanie 2009 roku na blogu ratowniczy.net. Nie będę tym razem podawał statystyk itp., gdyż zrobiłem to niedawno przy okazji urodzinowego wpisu. Prezentuję Wam za to listę artykułów, które były przez Was najchętniej czytane w tym roku. Co ciekawe, część z nich została opublikowana w roku 2008 i pomimo tego dalej cieszy się wysokim zainteresowaniem. Duży w tym udział ma zapewne działalność wyszukiwarek internetowych – dzięki temu najczęściej odwiedzany jest artykuł z pierwszego miejsca listy. Zapraszam :-).

10. Nauczyciele będą uczyć udzielania pierwszej pomocy

Pierwszej pomocy w szkołach mają uczyć nauczyciele. Muszą w tym celu sami odbyć specjalny kurs, przygotowujący ich do tego zadania. O medykach ustawowo uprawnionych do edukacji dzieci w szkołach jakby zapomniano.

9. Sprawdź się jako paramedyk w…grze

Prezentacja gry komputerowej Zero Hour: America’s Medic. Została ona uznana za grę podnoszącą umiejętności pracowników zespołów wyjazdowych pogotowia.

8. Doskonalenie zawodowe ratowników medycznych

Informacje o doskonaleniu zawodowym, stanowiącym obowiązek wszystkich ratowników medycznych. Możliwe formy doskonalenia, zbieranie punktów, koszt szkoleń dla ratowników.

7. ICE – In Case of Emergency

ICE jest międzynarodową kampanią, mającą na celu tak naprawdę przeżywalności w wypadkach. Polega na wprowadzeniu do książki telefonicznej telefonu komórkowego numeru do najbliższej osoby pod etykietą „ICE”. Dzięki temu medycy mogą uzyskać szczegółowe informacje o zdrowiu poszkodowanego, dotychczasowym leczeniu, uczuleniach etc.

6. Jak wzywać pogotowie ratunkowe

Wezwanie karetki wydaje się być sprawą trywialną. W stresie jednak można zapomnieć o przekazaniu ważnych informacji – lepiej za wczasu zapamiętać, co należy przekazać dyspozytorowi medycznemu.

5. Udzielanie pierwszej pomocy

Artykuł o udzielaniu pierwszej pomocy ogólnie i o tym, jakie ma to znaczenie dla poszkodowanych.

4. Pierwsza pomoc – omdlenie

Czym jest omdlenie i przez co jest powodowane? Jak pomóc poszkodowanemu nie szkodząc jednocześnie? Wszystko to przystępnie opisane dla osób nie mających wykształcenia medycznego.

3. Szkoły ratownictwa medycznego

Wpis prawie bez treści, za to z mapą Polski z zaznaczonymi na niej miejscami, gdzie można podjąć naukę na kierunku „ratownictwo medyczne”.

2. Nowe leki do podawania przez ratowników medycznych

Artykuł prezentuje listę leków, które ratownik medyczny może podać na własną rękę – bez zlecenia lekarza. Jeśli nie wiesz, że na początku 2009 roku rozporządzenie w tej sprawie się zmieniło, koniecznie zapoznaj się z tym wpisem.

1. Odzież dla ratownictwa

Pierwsze miejsce i zarazem tytuł najczęściej czytanego artykułu na blogu ratowniczy.net w 2009 roku zajmuje spis firm produkujących i sprzedających odzież dla ratowników medycznych. Prawdopodobnie jedyna taka lista w internecie – razem z komentarzami czytelników tworzy naprawdę fajny i przydatny artykuł. Jeśli jeszcze nie dodałeś drogi Czytelniku swojej opinii o odzieży danego producenta, zrób to jak najszybciej ;-).

PS. Wszystkim czytelnikom bloga ratowniczy.net życzę szczęśliwego Nowego Roku!Wyświetlenia: 1 111

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: