Punkty edukacyjne – I okres dla ratowników dobiega końca

20 września 2012, Edukacja, 24 komentarze

Jak zapewne wszyscy dobrze wiecie (powinniście;) wszystkich ratowników medycznych obowiązuje doskonalenie zawodowe. Pierwszy okres edukacyjny, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, rozpoczął się 1 stycznia 2008.

Okresy ustanowiono pięcioletnie, jak łatwo więc policzyć, w tym roku kończy się niektórym z nam czas na zebranie 200 punktów edukacyjnych (PE). Przyznaję szczerze, że mi jeszcze „kilku” PE brakuje – świadomie kilka lat temu postanowiłem przełożyć zbieranie punktów na sam koniec i zobaczyć, jak sytuacja w naszym systemie ratownictwa się rozwinie.

Rozporządzenie dalej nie określa, co grozi nam jeśli nie spełnimy obowiązku doskonalenia zawodowego. Obawiać się więc można, że jedynie pracodawcy będą (albo już to robią) wywierać presję na ratowników punktów nie zbierających.

Podzielcie się proszę w komentarzach swoimi doświadczeniami związanymi ze zbieraniem dorobku punktowego: czy już uzbieraliście sumę 200 PE, ile Wam brakuje, jakie szkolenia kończyliście i jakie ew. jeszcze planujecie? :-)Wyświetlenia: 17 387

To nie koniec! Sprawdź najnowsze wpisy:


Podoba Ci się na Ratowniczym?

Dzięki rejestracji otrzymasz informację na swojego maila o nowym wpisie od razu po publikacji. Dowiesz się również o rzeczach, których nie publikuję na Facebooku. Twojego adresu nie udostępnię nikomu!