Nowe wytyczne resuscytacji 2010 po polsku

24 maja 2011, Edukacja oraz Ratownictwo, Komentarze (0)

Polska Rada Resuscytacji zakończyła nareszcie proces tłumaczenia nowych wytycznych resuscytacji na język polski. Wytyczne w wersji elektronicznej są już gotowe do ściągnięcia, a linki do nich znajdziecie poniżej.

Wersja książkowa Wytycznych 2010 po polsku zostanie w pierwszej kolejności wysłana do osób, które złożyły na nie zamówienie online. Papierową wersję otrzymają również uczestnicy V Międzynarodowego Kongresu Polskiej Rady Resuscytacji, który odbędzie się w Krakowie w dniach 8 – 10 czerwca br.

Wytyczne resuscytacji 2010 – wersja polska

Stopka Redakcyjna

Przedmowa

Rozdział 1 – Podsumowanie Komitetu Wykonawczego ERC

Rozdział 2 – Podstawowe zabiegi resuscytacyjne u osób dorosłych oraz zastosowanie automatycznych defibrylatorów zewnętrznych (AED)

Rozdział 3 – Elektroterapia: automatyczne defibrylatory zewnętrzne, defibrylacja, kardiowersja i stymulacja

Rozdział 4 – Zaawansowane zabiegi resuscytacyjne u osób dorosłych

Rozdział 5 – Wstępne postępowanie w ostrych zespołach wieńcowych

Rozdział 6 – Zaawansowane zabiegi resuscytacyjne u dzieci

Rozdział 7 – Resuscytacja noworodków bezpośrednio po urodzeniu

Rozdział 8 – Zatrzymanie krążenia – postępowanie w sytuacjach szczególnych: zaburzenia elektrolitowe, zatrucia, tonięcie, przypadkowa hipotermia, hipertermia, astma, anafilaksja, zabiegi kardiochirurgiczne, urazy, ciąża, porażenie prądem

Rozdział 9 – Zasady nauczania resuscytacji

Rozdział 10 – Etyka resuscytacji oraz problemy końca życia

Wykaz skrótów

Wersję książkową nowych wytycznych Polskiej Rady Resuscytacji możecie zamówić tutaj. Miłej lektury :-)!Wyświetlenia: 54 644

To nie koniec! Sprawdź najnowsze wpisy:


Podoba Ci się na Ratowniczym?

Dzięki rejestracji otrzymasz informację na swojego maila o nowym wpisie od razu po publikacji. Dowiesz się również o rzeczach, których nie publikuję na Facebooku. Twojego adresu nie udostępnię nikomu!