Nie zmarnuj 1% – podaruj go Polskiej Misji Medycznej!

13 marca 2012, Inne, Komentarze (0)

Polska Misja Medyczna jest organizacją pożytku publicznego, która robi naprawdę dużo dla osób z różnych części świata, o których większość z nas na co dzień nie myśli. Dla osób najuboższych, którzy nie odczuwają braku telefonu komórkowego czy wi-fi, lecz mają niedostateczną lub całkowity brak podstawowej opieki medycznej, badań profilaktycznych i diagnostycznych, leków.

Aby przekazać 1% należy w formularzu PIT należy wpisać:

  • numer KRS: 0000162022
  • pełną nazwę stowarzyszenia: Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna
  • obliczoną kwotę 1% należnego podatku (w polu 125.)

Ja swój 1% podatku dochodowego przekazuję właśnie Polskiej Misji Medycznej. Ciebie też do tego zachęcam, a poniżej zapraszam do lektury wywiadu z Ewą Piekarską, wolontariuszką PMM.

Pytanie zasadnicze: dlaczego oddać 1% akurat Polskiej Misji Medycznej? :-)

Polska Misja Medyczna już od 13 lat organizuje profesjonalną pomoc medyczną i humanitarną dla ofiar wojen, katastrof i kataklizmów, a także projekty rozwojowe. Nasze akcje obejmują ludzi zepchniętych na margines uwagi społecznej na całym świecie.

Nasi wolontariusze za swą pracę nie pobierają wynagrodzenia, ale do udzielania pomocy potrzebującym niezbędne są m.in. leki i materiały medyczne czy narzędzia chirurgiczne, do zakupu których nieodzowne są środki finansowe.

Przekazane nam środki finansowe w ramach 1% podatku dochodowego przyczynią się do kontynuacji i rozwoju działań PMM (www.pmm.org.pl).

W jakich krajach PMM udzielała pomocy w zeszłym roku? Jak prezentują się plany na obecny rok?

W zeszłym roku realizowaliśmy projekty w Kenii, Gruzji i Mauretanii oraz na terenie Polski. Na dzień dzisiejszy mogę potwierdzić, że rozszerzamy nasze działania edukacyjne w Afryce Wschodniej  – właśnie przygotowujemy się do dużego projektu szkoleniowego służb ratowniczych w Kenii. Będzie także kontynuowany projekt pomocy pielęgniarskiej skierowany do rodzin romskich zamieszkujących okolice Limanowej w woj. małopolskim.

W ramach programu wymian i staży będziemy szkolić ratowników medycznych z Litwy w zakresie zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych w stanach zagrożenia życia u dzieci. Załoga PMM weźmie ponownie udział w międzynarodowych zawodach ratowniczych „Rallye Rejviz” w Czechach.
Ponadto planujemy kontynuować projekty wolontariatu zagranicznego.

Wolontariuszami Polskiej Misji Medycznej są specjaliści różnych gałęzi medycyny. Czym dokładnie zajmują się na miejscu, jak dokładnie wyglądają ich działania?

W zależności od rodzaju realizowanego projektu, wolontariusze mogą wziąć udział w  krótkoterminowych, międzynarodowych akcjach ratowniczych związanych z wykorzystaniem zasobów szpitala polowego w miejscu katastrof i współpracą z grupami poszukiwawczo-ratowniczymi; jak również w długofalowych działaniach pomocy medycznej uchodźcom w kraju i za granicą, coraz częściej wolontariusze angażują się również w projekty o charakterze edukacyjnym – głównie ukierunkowanych na profilaktykę chorób zakaźnych i cywilizacyjnych.

Czy PMM poszukuje obecnie nowych Wolontariuszy? Jakie warunki musi spełnić kandydat, aby wstąpić w szeregi Stowarzyszenia?

Prowadzimy stały nabór wolontariuszy głównie z wykształceniem medycznym ale równie cenne i potrzebne są osoby, które będą chciały zaangażować się w pomoc przy administracji i rozliczaniu projektów a także promocji i rozszerzaniu działań stowarzyszenia.

Zachęcamy do wysyłania zgłoszeń za pomocą kwestionariuszy umieszczonych na stronie www.pmm.org.pl. Każde zgłoszenie zostaje umieszczone w bazie wolontariuszy i w momencie poszukiwania osób o konkretnym profilu – pierwsza informacja wysyłana jest do osób zgromadzonych w w/w bazie.

W jaki jeszcze sposób, oprócz przekazania Polskiej Misji Medycznej 1% podatku dochodowego, można pomóc Stowarzyszeniu?

Jak najbardziej, przede wszystkim poprzez darowizny – zarówno finansowe jak i rzeczowe: materiały opatrunkowe, leki, drobny, sprawny sprzęt medyczny – w celu wykorzystania w ramach szkoleń i działań projektowych. Poszukujemy firm, które chciałyby wesprzeć i podjąć współpracę partnerską z Polską Misją Medyczną.

Więcej informacji:
Polska Misja Medyczna
PMM na Facebooku



Wyświetlenia: 2 334

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!





To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: