Nagłe zatrzymanie krążenia – czy wiesz, co zrobić?

28 października 2013, Media, Komentarze (1)

O nagłym zatrzymaniu krążenia pisałem na blogu już nie raz. Wydawać by się mogło, i tak mi się wydawało, że jeśli chodzi o resuscytację na etapie przed dojazdem karetki, to nic nowego przedstawić już nie można i temat jest wyczerpany.

Okazało się jednak, że jestem w błędzie, i w temacie RKO można pokazać jeszcze działanie w nowej formie, zachęcić do nauki ratowania życia w dotychczas niespotykany sposób, edukować z wykorzystaniem dobrodziejstw XXI wieku.

Piszę tutaj o filmie opublikowanym niedawno na YouTubie a który możecie zobaczyć poniżej. Film jest interaktywny co oznacza, że w jego trakcie należy kilkukrotnie wskazać prawidłową odpowiedź na zadane pytanie. Czegoś takiego w Polsce do tej pory i w tym temacie nie było (obejrzyjcie go najlepiej w opcji pełnoekranowej).

W filmie maczał swe palce części z Was znany Jurek Jaskuła, z którym organizujemy spotkania Ratownictwo po godzinach. Tutaj, w ramach takiego post scriptum po filmie, chciałem Was poprosić o zagłosowanie na film Jurka w konkursie Banku Millenium o nazwie „Taksówką do marzeń”.

Nie będę Wam streszczał, na co Jurek chciałby przeznaczyć wygraną – kliknijcie poniżej na grafice żeby zobaczyć jego film konkursowy a następnie po prostu zagłosujcie. Głosować można codziennie ;-).

Taksówką do marzeńWyświetlenia: 9 034

To nie koniec! Sprawdź najnowsze wpisy:

Zamiast ratować filmował miejsce wypadku – czeka go kara?

Polskie prawo przewiduje karę za nieudzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu człowiekowi. Przepis ten jednak, w mojej ocenie, jest niemalże martwy. Wyobraź sobie, że świadek zdarzenia, zamiast pomagać rannemu, filmuje całą sytuację telefonem komórkowym. Dla medyków brzmi znajomo, prawda? Nie pamiętam zbyt …

Co w ratownictwie piszczy #5

W końcu do Polski dotarło długo wyczekiwane lato. Gdzieniegdzie towarzyszą nam gorące temperatury. Gorąco jest także w środowisku ratowniczym. Poza klasycznymi, codziennymi problemami, które znamy dobrze, w mediach do niedawna dominował temat protestu ratowników medycznych. W dzisiejszym przeglądzie wiadomości ratowniczych …


Podoba Ci się na Ratowniczym?

Dzięki rejestracji otrzymasz informację na swojego maila o nowym wpisie od razu po publikacji. Dowiesz się również o rzeczach, których nie publikuję na Facebooku. Twojego adresu nie udostępnię nikomu!