Masaż serca – jak wykonać go w prawidłowy sposób?

28 listopada 2013, Edukacja oraz Pierwsza pomoc oraz Ratownictwo, 14 komentarzy

Prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej świadkom nagłego zatrzymania krążenia może przysporzyć wielu emocji i stresu. Dla większości osób pracujących w branży ratowniczej jest to jednak normalna czynność zawodowa, tak jak dla baristy przygotowanie pysznej i aromatycznej kawy. I nieważne, gdzie kto pracuje – do swoich obowiązków zawsze powinno się podchodzić z pełnym profesjonalizmem.

Resuscytacja, reanimacja – te określenia stosujemy zamiennie. Często słyszę również wiele o masażu serca. Dzisiaj postanowiłem więc wypowiedzieć się na temat tegoż masażu serca w innej formie: specjalnie dla wszystkich zainteresowanych ratownictwem przygotowałem krótki film instruktażowy, do obejrzenia którego serdecznie zapraszam :-).

I podsumowując krótko: pomasować można sobie łydkę albo udo, kiedy złapie nas skurcz, a najlepiej plecy swojej dziewczynie :-). A klatkę piersiową w trakcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej uciskamy, uciskamy mocno i szybko, na 5-6 cm głębokości w tempie 100-120/min.

Dziękuję za uwagę!Wyświetlenia: 27 339

To nie koniec! Sprawdź najnowsze wpisy:

Co w ratownictwie piszczy #5

W końcu do Polski dotarło długo wyczekiwane lato. Gdzieniegdzie towarzyszą nam gorące temperatury. Gorąco jest także w środowisku ratowniczym. Poza klasycznymi, codziennymi problemami, które znamy dobrze, w mediach do niedawna dominował temat protestu ratowników medycznych. W dzisiejszym przeglądzie wiadomości ratowniczych …


Podoba Ci się na Ratowniczym?

Dzięki rejestracji otrzymasz informację na swojego maila o nowym wpisie od razu po publikacji. Dowiesz się również o rzeczach, których nie publikuję na Facebooku. Twojego adresu nie udostępnię nikomu!