„Innowacje w Ratownictwie Medycznym” – konferencja w Katowicach, na której warto się pojawić

8 kwietnia 2014, Ratownictwo oraz Wydarzenia, Komentarze (0)

Wraz z sezonem wiosennym rozpoczyna się okres zwiększonej ilości imprez ratowniczych, w których warto wziąć udział. Oczywiście nie da się we wszystkich jednak są takie, co do których nie należy się nawet zastanawiać, czy warto. Bo wiadomo od razu, że tak. Dzisiaj właśnie o takiej Konferencji będzie, którą dodatkowo blog Ratowniczy.net objął patronatem medialnym. A jak wiecie, swoim logiem nie firmuję słabych inicjatyw, więc jest to dodatkowa gwarancja jakości.

9-11 maja 2014. Katowice. Śląski Uniwersytet Medyczny. 395 zł z noclegiem. Można i bez noclegu, jeśli ktoś ma inne plany, wtedy 325 zł. Tyle musicie wiedzieć na początek.

innowacje-w-ratownictwie-medycznym-main

A co dalej? Dalej jest program Konferencji. Wszystkich tematów nie będę Wam wklejał, bo znajdziecie je tutaj. Mnie natomiast szczególnie interesują poniższe, wręcz nie mogę się doczekać:

„Prawdy i mity w ratownictwie medycznym, czyli jak jest a jak widzą to inni” – bardzo lubię „prawdy i mity”, sam czasem z tymi drugimi się rozprawiam, dobry temat na początek Konferencji.

„Ból brzucha – badanie podmiotowe” – brzuchy pacjentów to temat, co do którego nigdy nie można mieć pewności, że „coś” się nie rozwinie po wyjściu z domu chorego, więc warto wiedzę regularnie powtarzać. Mam nadzieję, że autor wykładu przedstawi również odpowiedź na pytanie „kiedy zostawiać/kiedy nie zostawiać”.

„Medyk pola walki – misje medyczne” – bo prowadzi Tomek, którego wykłady uwielbiam, który prowadził dla nas wykłady na Ratownictwie Po Godzinach i na szkoleniach Polskiej Misji Medycznej.

„Kontrowersje wokół kołnierza szyjnego” – podoba mi się już sam tytuł wykładu. Jedni kołnierz chcieliby zakładać zawsze albo stronią od tego „urządzenia”, inni zakładają bez stosowania deski a jeszcze inni uczą jego stosowania na kursach pierwszej pomocy. Bardzo jestem ciekaw, jak Andrzej ugryzie temat. A doświadczenie ma szerokie, bo oprócz tego, że jest ratownikiem medycznym i strażakiem, to jeszcze instruktorem ITLS-u i razem braliśmy udział w projekcie Polskiej Misji Medycznej w Kenii.

„Bezpieczeństwo prawne a dokumentacja medyczna” – oglądałem ostatnio wykład prawnika, który dotyczył właśnie dokumentacji medycznej oraz oskarżeń lekarzy za błędy medyczne. Temat bardzo mnie zainteresował, tym bardziej że widzę, iż niektórzy traktują karty MCR po macoszemu. A jest to, jakby nie było, kwestia zasadnicza w momencie ew. oskarżenia. Liczę, że osoba prowadząca wykład przedstawi ciekawe „case’y”.

Tematy wykładów to nie jedyny powód, dla którego już nie mogę się doczekać Konferencji w Katowicach. Głównym są ludzie, którzy tam się pojawią: ratownicy medyczni (i nie tylko), którzy nie przychodzą do pracy za karę, dla których ratownictwo medyczne jest pasją i dalej w tym kierunku chcą się rozwijać. I oczywiście wykładowcy z górnej półki, z których część mam przyjemność znać i wiem, że ich nazwisko jest równoznaczne z jakością: Tomek Darocha, Tomek Sanak, Marcin Koszowski, Andrzej Kołacki, Marcin Soboń, Przemek Guła, Grzegorz Cebula (kolejność zgodna z programem Konferencji).

Oczywiście punkty edukacyjne będą przyznawane. Oczywiście jeśli nie będziecie mogli się pojawić, to na Ratowniczym przeczytacie relację z Konferencji i obejrzyjcie zdjęcia. Powinniście się jednak pojawić, bo będzie fajnie i super (żeby nie napisać zajebiście).

Namówiłeś mnie, biorę udział! Co dalej?

Nic prostszego :-). Musisz się zapisać. W tym celu ściągnij regulamin, w którym znajduje się formularz zapisu. Przeczytaj co należy, wypełnij, wyślij, zrób przelew i gotowe! Jak zauważysz, jest opcja wzięcia udziału w Konferencji na zasadach „wolnego słuchacza”, bez wspomnianej wcześniej opłaty. Warto jednak opłacić udział i mieć dostęp do całości imprezy, do czego zachęcam. Wszak będą na niej świetni wykładowcy, ludzie z branży, ja również.

Zdecydowałeś się? No to do zobaczenia!

Strona Konferencji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego



Wyświetlenia: 5 245

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie 400 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!





To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: