Co to jest RSS

10 sierpnia 2008, Inne, 3 komentarze

RSS (z ang. Really Simple Syndication) jest technologią, pozwalającą na dostęp do aktualności ze strony www, bez potrzeby jej odwiedzenia za pomocą przeglądarki. RSS to sposób na szybkie otrzymywanie informacji, niezwłocznie po ich ukazaniu się na stronie internetowej. Umożliwia on także zbieranie informacji z wielu serwisów równolegle, dzięki specjalnie do tego celu przygotowanym programom, tzw. czytnikom RSS.

Dzięki RSS możesz zaoszczędzić dużo czasu – nie musisz wchodzić na 20 odwiedzanych przez siebie stron, by sprawdzić czy pojawiło się na nich coś nowego. Wystarczy, że włączysz swój czytnik kanałów i poczekasz chwilę, a on pobierze wiadomości ze wszystkich ustawionych przez Ciebie stron.

Popularne i darmowe czytniki kanałów RSS:
Google Reader
FeedReader
NetVibes
FeedDemon.

Więcej o RSS napisali:
PolskiBlogger
Lanooz
zielony bloger



Wyświetlenia: 1 912

To nie koniec! Sprawdź najnowsze wpisy:

Zamiast ratować filmował miejsce wypadku – czeka go kara?

Polskie prawo przewiduje karę za nieudzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu człowiekowi. Przepis ten jednak, w mojej ocenie, jest niemalże martwy. Wyobraź sobie, że świadek zdarzenia, zamiast pomagać rannemu, filmuje całą sytuację telefonem komórkowym. Dla medyków brzmi znajomo, prawda? Nie pamiętam zbyt …

Co w ratownictwie piszczy #5

W końcu do Polski dotarło długo wyczekiwane lato. Gdzieniegdzie towarzyszą nam gorące temperatury. Gorąco jest także w środowisku ratowniczym. Poza klasycznymi, codziennymi problemami, które znamy dobrze, w mediach do niedawna dominował temat protestu ratowników medycznych. W dzisiejszym przeglądzie wiadomości ratowniczych …


Podoba Ci się na Ratowniczym?

Dzięki rejestracji otrzymasz informację na swojego maila o nowym wpisie od razu po publikacji. Dowiesz się również o rzeczach, których nie publikuję na Facebooku. Twojego adresu nie udostępnię nikomu!