Badamy wynagrodzenia ratowników medycznych – weź udział w ankiecie!

10 kwietnia 2017, Ratownictwo, 5 komentarzy

Ile wynoszą zarobki ratowników medycznych wiemy aż za dobrze. Większość z osób czynnie pracujących w zawodzie co miesiąc mierzy się z tym samym problemem: wątpliwej wysokości kwotą, która właśnie wpłynęła na konto. Opłacenie rachunków, rat kredytów niejednokrotnie powoduje, że pozostała kwota nie daje możliwości szaleństw, o przeżyciu na godnym poziomie do kolejnej wypłaty nie wspominając.

Szczęśliwi Ci, którzy mają więcej niż jedną pracę i brakującą lukę mogą wypełnić. Nie ma tu jednak żadnych powodów do skakania z radości. W tak odpowiedzialnym i niebezpiecznym zawodzie godziwe wynagrodzenie powinno wpływać na konto z jednego miejsca zatrudnienia, za standardowy wymiar godzin. Nie za dyżurowanie w trzech różnych firmach, nie za 300 a nierzadko więcej godzin spędzonych w miejscu pracy.

Portal wynagrodzenia.pl podaje medianę zarobków ratowników medycznych na poziomie 3 032 zł brutto. Cóż to jednak brutto oznacza? Nic. Ni mniej ni więcej niż to, że wcale tyle nie zarabiamy „na rękę”. Wynagrodzenie brutto to kwota, której nigdy nikt na koncie nie zobaczy. Od niej pracodawca zobowiązany jest odprowadzić składki do ZUS i zaliczki na podatek. Co ciekawsze, z badania opublikowanego na portalu wynika, że 25% badanej grupy zarabia mniej niż 2335 zł. Brutto oczywiście. W praktyce 1/4 ankietowanych otrzymuje za pracę ratownika medycznego mniej, niż potrzebne jest do wynajęcia małej kawalerki np. w Krakowie.

Co możemy zrobić? Pokażmy, ile zarabiamy naprawdę! W tym celu stworzyłem badanie ankietowe, w którym proszę Was o podanie rzeczywistych zarobków, jakie wpływają na Wasze konta. Badanie jest w pełni anonimowe. Aby móc ukazać w sposób prawidłowy, jak wygląda nasza praca, w pierwszym pytaniu należy wybrać, czy podstawowym źródłem przychodu jest etat czy umowa cywilno-prawna. W dalszym etapie jest możliwość doprecyzowania, czy poza podstawowym miejscem jeszcze gdzieś dorabiacie.

Aby wypełnić ankietę kliknij w poniższy obrazek:

PS W 2013 roku opublikowałem wyniki ankiety, w której pytałem Czytelników Ratowniczego o to, ile ich zdaniem POWINIEN zarabiać ratownik medyczny. Większość ankietowanych (82%) już wtedy uważała, że wynagrodzenie „na rękę” powinno wynosić powyżej 3000 zł. Ot, taka ciekawostka. Ciekawostka, bo mamy rok 2017 i w moim odczuciu wciąż większość ratmedów tyle nie zarabia…Wyświetlenia: 2 097

Podoba Ci się na Ratowniczym? Zapisz się!

Wyślę Ci bezpłatne zestawienie ponad 200 skrótów wykorzystywanych w ratownictwie i medycynie, które otrzymasz po kilku minutach. Dodatkowo dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB dla pasjonatów ratownictwa a dwa razy w miesiącu informację o nowych wpisach na blogu. Zero spamu, Twojego adresu nie udostępnię nikomu!

To nie koniec! Przeczytaj najnowsze wpisy: